Nasza metoda

Szkółka językowa Poliglotek ma nowoczesne, adekwatne do wieku podejście do nauczania dzieci. W swojej metodzie bazujemy na podejściu komunikacyjnym. W podejściu tym zwracamy uwagę na to, że w nauce języka chodzi przede wszystkim o umiejętność przekazywania i uzyskiwania informacji. Nie uczymy natomiast reguł gramatycznych, nasi uczniowie nie uczą się też konkretnych zwrotów czy wyrazów na pamięć. Wiemy, że poprzez naturalną umiejętność nauki języka dziecko jest w stanie samo, praktycznie bezbłędnie, zbudować gramatykę danego języka.

Osoby

20 lat temu zacząłem poznawać angielski. W wieku 5 lat wraz z rodzicami, pracownikami uniwersytetu, mieszkałem przez rok w Stanach Zjednoczonych gdzie chodziłem do anglojęzycznego przedszkola. Dzięki pobytowi w USA udało mi się opanować język z taki sposób, że mój akcent jest bardzo podobny do tego jakim mają rodowici mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Historia

Poliglotek – poliglota – poligloci – poliglotki – kotek poliglotek – mali lingwiści... pomysłów na nazwę szkoły było wiele. Natomiast jej profil znany był od początku. Eliza i Mateusz, dyplomowani pedagodzy oraz lektorzy języków postanowili, że założą szkołę językową dla najmłodszych. Dlaczego właśnie dzieci? Otóż dlatego, że w wieku od 2 do 12 roku życia przeżywają okres najbardziej intensywnego rozwoju języka – potrafią idealnie naśladować akcent oraz w tym samym czasie uczyć się nawet kilku języków. Właściciele firmy Poliglotek są zafascynowani dziećmi, ich naturalną radością oraz chęcią poznania.

Referencje

Od wielu lat oferujemy Państwu język francuski, język hiszpański oraz język angielski dla dzieci w Poznaniu i przez ten czas udało nam się nawiązać współpracę m.in. z wieloma żłobkami, przedszkolami oraz szkołami podstawowymi. Zawsze wkładamy wiele serca i zaangażowania w prowadzone zajęcia, dlatego cieszymy się bardzo pozytywną opinią wśród naszych partnerów.

Szkoła Językowa Poliglotek • E-mail: biuro@poliglotek.edu.pl • Mateusz Melosik - tel. +48 691 407 586 • Facebook