Recenzja: Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach.

Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach. Kreatywna nauka angielskiego. Wydawnictwo Edgard.

angielski poznań

 

Co zawiera zestaw:

Tekturowe pudełko

Karty obrazkowe z 112 zagadkami

GRATIS – poradnik dla rodziców i nauczycieli (nie jest on w pudełku, znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa).

 

Tekturowe pudełko:

W tym pudełku kupujemy karty. Może służyć do ich przenoszenia.

 

Karty obrazkowe z 112 zagadkami:

Co to są karty obrazkowe w zagadkach? Nie są to takie karty jak opisywałem w pierwszej recenzji (Karty obrazkowe 100 pierwszych słówek dla dzieci od 3 lat) – jest to zupełnie inny produkt. Karty połączone są plastikowym klipsem; dzięki temu żadna z nich się nie zgubi. Ich przeznaczenie jest jasne – służą do nauki angielskiego poprzez zabawę w zagadki (najlepiej aby zabawa odbywała się przy udziale rodzica, który najpierw czyta zagadkę po polsku a potem po angielsku). Karty te bardzo dobrze sprawdzają się także na zajęciach z dziećmi, mając kilka opakowań kart każde dziecko z pomocą nauczyciela może zajmować się rozwiązywaniem swojej zagadki. Na zajęciach z angielskiego Lektorzy Szkoły Językowej Poliglotek zauważyli, że dzieci oprócz rozwiązywania zagadek lubią także po prosu nazywać i komentować konkretne rysunki na przypadkowo wybranych kartach – z pomocą nauczyciela dzieci zaczynają to robić po angielsku.

Jak działają karty? Na awersie znajdują się dwie zagadki po angielsku natomiast na rewersie znajduje się te same zagadki wraz z odpowiedzią po polsku. Zagadki są bardzo różne, zaczynają się od bardzo łatwych aby wraz z rozwojem językowym dziecka przejść do trudniejszych. Myślę, że warto by było podać kilka przykładów zagadek aby jeszcze lepiej zobrazować o co chodzi:

 

Pytanie napisane po angielski brzmi:

Ile lat mają biedronki? Połącz liczby z obrazkami. (na rysunku narysowane są trzy biedronki, ilość ich kropek świadczy o ich wieku). Zadaniem dziecka jest policzenie kropek (oczywiście po angielsku) i zaznaczenie ile dana biedronka ma lat.

 

Kolejna przykładowa zagadka:

Czego potrzebujesz do pisania? Wybierz dwa obrazki.

Do wyboru mamy: grzebień, długopis, zeszyt oraz rękawiczki – wszystkie przedmioty ponazywane po angielsku. Dziecko musi wybrać oraz nazwać po angielsku długopis i zeszyt.

 

Tak jak pisałem powyżej zagadek jest 112, a pomysłowość autorów naprawdę zdaje się nie mieć granic. Każda zagadka to coś nowego a dziecko z czasem coraz lepiej zna podstawowe zwroty po angielsku.

 

GRATIS – poradnik dla rodziców i nauczycieli (nie jest on w pudełku, znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa).

Poradnik dokładnie opisuje jak należy bawić się z dzieckiem. Myślę, że może on być bardzo przydatny dla rodziców którzy nigdy wcześniej nie uczyli dziecka języka na tej zasadzie. Poradnik dokładnie instruuje jak powinny wyglądać etapy zabawy aby dziecko po pierwsze dobrze się bawiło ,a po drugie wyniosło z tej zabawy jak najwięcej umiejętności językowych.

 

Podsumowanie:

Karty obrazkowe stworzone przez Edgard od samego początku wzbudziły duże zainteresowanie Lektorów Szkoły Poliglotek. Okazało się, że intuicja dobrze nam podpowiadała jest to znakomity produkt. Zagadki wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia przyjemność. Widać, że autorzy włożyli bardzo dużo pracy w stworzenie tego produktu. Praca ta przyniosła znakomite efekty!

 

Ocena 6/6

 

 

Szkoła Językowa Poliglotek • E-mail: biuro@poliglotek.edu.pl • Mateusz Melosik - tel. +48 691 407 586 • Facebook