Recenzje

Pacynka, czyli maskotka, którą nakładamy na dłoń, to prosty, ale bardzo skuteczny środek, zachęcający dzieci do zaangażowania w jakąś aktywność, np. naukę angielskiego. Najczęściej jest miłym i miękkim zwierzątkiem albo postacią znaną przedszkolakom z bajek.

Kursy angielskiego dla dzieci często wykorzystują pacynki ze względu na to, że dzieci darzą je sympatią i zaufaniem- często większym, niż dorosłych. Uczniowie nawiązują relacje z pacynka, wchodzą w interakcje z nią. Ci, którzy blokują się przed używaniem słów w obcym języku albo wstydzą się wypowiadać na forum grupy, łatwiej się otwierają przed maskotką. Nie należy do rzadkości, że dzieci chętniej niż nauczycielowi opowiadają maskotce o pewnych tematach, komunikują swoje emocje, ponieważ zdaje się ona być im bliższa, zanika dystans, jaki jest między dzieckiem a dorosłym. Ta wiedza może być bardzo przydatna rodzicom, którzy mogą wykorzystać obecność pacynki podczas rozmów z dziećmi lub prób zachęcenia ich do aktywności, która nie należy do ulubionych.

Język angielski dla dzieci staje się prostszy, gdyż nabierają one większej swobody w używaniu go, kiedy rozmawiają z pacynką. Ponadto najmłodsi lepiej zapamiętują informacje dzięki wielozmysłowemu zaangażowaniu w kontakt i pozytywnym emocjom, jakie w nich wyzwala obecność miękkiej maskotki, której np. przybijają piątkę.

Polecamy wykorzystanie tego patentu również przy innych aktywnościach. Zapewne skorzysta na nim nie tylko język angielski dla dzieci, lecz również sprzątanie klocków po zabawie.

Nasze kursy językowe dla dzieci w Poznaniu bardzo lubią kreatywnie wykorzystywać pomoce naukowe o wszechstronnym zastosowaniu. Często można je dostać w przystępnych cenach i użyć do wielu różnorodnych gier, zabaw i nauki różnych dziedzin. Dzięki temu możemy je wykorzystywać do nauki angielskiego dla dzieci, do naszych zajęć z rytmiki, logopedii i hiszpańskiego – a następnie z czystym sumieniem polecić je Państwu .

Doskonałym przykładem takiej zabawki są figurki do nauki liczenia i rozpoznawania kolorów, Rodzina (producent: Learning Resources).

Kolorowy zestaw 72 szt. przedstawiający rodzinę, składającą się z postaci mamy, taty, 3 dzieci i kotka, 12 rodzin w 6 kolorach idealnie nadaje się do nauki liczenia, sortowania, rozpoznawania kształtów i kolorów. Mama może brać niemowlę na ręce, tata może przytulać kotka. Przy tak bogatym zestawie możemy też tworzyć rodziny z 4, 5, 6 dzieci itp. Dzieci mogą bawić się ze sobą, można tworzyć miasta i całe społeczności, szkoły (i co tylko dusza zapragnie).

Nauka języka angielskiego dla dzieci może korzystać z tych zabaw, prowadząc je w języku angielskim. Najmłodsi rozróżniają kolory, członków rodziny i zwierzątka w języku obcym. Wchodzą w poszczególne role, różne zawody (po angielsku) i liczą. Doskonalą umiejętności motoryczne, zdolności rozróżniania kształtów, rozmiarów oraz tworzenia zestawów.

Informacje o produkcie:

 • W zestawie: 72 postacie różnej wielkości w 6 kolorach: żółtym, pomarańczowym, niebieskim, czerwonym, zielonym i fioletowym. W każdej rodzinie - mama, tata, córka, syn, niemowlę i kot.
 • Cały zestaw mieści się w pojemniku z praktycznym uchwytem
 • Wykonane z wytrzymałego, nietoksycznego tworzywa
 • Wymiary największej figurki: 6 cm (tata).
 • Wymiary opakowania: 16 cm x 11 cm x 11 cm.

 

Są Państwo zainteresowani? Zapraszamy na stronę producenta

 

Gra edukacyjna, składająca się z kart i drewnianych klocków z literami, służąca do nauki angielskiego dla dzieci powyżej lat 3.

Dziecko losuje kartę, na której znajdują się 3- lub 4-literowe słowa wraz z ilustracją. Jego zadaniem jest znaleźć odpowiednie litery znajdujące się na klockach, aby za ich pomocą przeliterować słowa znajdujące się na karcie. Gdy wykona swoje zadanie dobrze, obraca kartę (jest dwustronna) i zaczyna od nowa. Może grać samodzielnie, przy asyście opiekuna lub na przemian z innymi dziećmi. W takim wariancie gry ten, kto poprawnie ułoży słowo, zatrzymuje kartę- wygrywa dziecko z największa ilością kart.

Zestaw wspomaga uczenie się podstawowych słówek w języku angielskim, a także umiejętność skupienia, logicznego myślenia i zdolności manualne. Wykonana z drewna, więc odporna na wiele zniszczeń . Dzięki małemu rozmiarowi doskonale sprawdzi się również w podróży, w samochodzie czy w pociągu.

Informacje o produkcie:

 • Zestaw zawiera: 30 dwustronnych kart słownych w języku angielskim (60 słów z 3 i 4 literami), 8 kostek z literkami i 1 podstawkę do gry.
 • Marka: Jacootoys
 • Numer produktu: UK-Spell word-22

 

Są Państwo zainteresowani? Zapraszamy na stronę producenta

 

Kreatywny angielski dla dzieci oznacza również wykorzystanie takich zabawek, które pomogą uruchomić różne funkcje mózgu dziecka. Świetnym przykładem jest zestaw do budowania bazy – z którego tak naprawdę można skonstruować wszystko, możliwości są nieograniczone i zależą wyłącznie od własnej fantazji

Można stworzyć bazę, dom, zamek, gród rycerski, statek piratów, pojazd kosmiczny i inne przestrzenie, w których dziecko może się następnie bawić. Po zgaszeniu światła patyczki świecą, co stanowi wspaniałą atrakcję, a konstrukcja jest na tyle wytrzymała, że można przykryć ją kocem i znaleźć się w prawdziwej bazie.

Zarówno czas spędzany w domu jak i kursy języka angielskiego dla dzieci mogą więc bardzo dużo zaczerpnąć od tej zabawki. Tworzyć można z wykorzystaniem języków obcych, dzieci uczą się współpracy, może to też być fantastyczna rozrywka dla całej rodziny.

Informacje o produkcie:

 • W zestawie znajduje się: 72 elementów (27 kul, 45 patyczków), instrukcja.
 • Długość patyczka: 37 cm.
 • Średnica kuli: ok 5,5 cm.
 • Wymiary opakowania: 43 cm x 33 cm x 6,5 cm.

 

Są Państwo zainteresowani? Zapraszamy na stronę producenta

 

Każdy z nas przekonał się niejednokrotnie, że muzyka wpływa na nastrój. Stymuluje do aktywności, zmienia stan emocjonalny, koi. Pobudza obszary mózgu, które odpowiadają za uczenie się, zapamiętywanie i mówienie, a ponadto relaksuje, obniża poziom napięcia, sprzyjając tym samym przyjmowaniu nowej wiedzy (co często bywa efektywnie wykorzystywanie w nauce, takiej jak kursy angielskiego dla dzieci.

Dlatego bardzo cenimy wykorzystanie różnych pomocy naukowych, które angażują dzieci wielozmysłowo. Takim narzędziem są np. Bum Bum Rurki.

Bum Bum Rurki to zestaw kolorowych rurek z bezpiecznego, lekkiego tworzywa, o różnej długości, nastrojonych na różne wysokości dźwięku. Gramy na nich, uderzając nimi o podłogę, krzesła lub o kolana i inne powierzchnie, a mnogość dostępnych kombinacji (np. skale diatoniczne, chromatyczne czy basowe) pozwalają na stworzenie z dziećmi całej orkiestry!

Język angielski dla dzieci nie musi opierać się na słuchaniu i mówieniu. Wykorzystanie pomocy takiej jak Bum Bum Rurki daje nieograniczone możliwości przyswajania wiedzy. Możemy wykorzystywać je np. do rytmizacji słów, zaznaczania konkretnych słów w piosence, reagowania na wyrazy o pewnym znaczeniu i do całej gamy innych gier i zabaw.

Nasze kursy angielskiego dla dzieci w Poznaniu przetestowały tę edukacyjna zabawkę, dlatego możemy ją świadomie polecić.

 

Są Państwo zainteresowani? Zapraszamy na stronę producenta

 

Zobacz również:

1.jpg

 

Myślanki o domu oraz Myślanki o zwierzętach. Ośrodek Twórczej Edukacji Kangur, 2012

 

Książeczka Myślanki o domu 22 strony. Myślanki o zwierzętach 40 stron.

 

Hm... pomyślałem sobie. 40 stron to niewiele 22 strony to jeszcze mniej... kolorów też w tej książeczkach nie ma za dużo... miękka oprawa... to nie to do czego przyzwyczaiły mnie standardowe książki dla dzieci. Popatrzyłem jeszcze raz, przeczytałem dokładnie o co chodzi. Moja opinia na temat Myślanek zmieniała się o 180 stopni. Jest to jedna z najbardziej innowacyjnych książek dla dzieci z jakimi miałem do czynienia. Dlaczego? Już tłumaczę.

 myslanki

Myślanki nie służą do zapamiętywania czy też nauki odtwarzania zapamiętanych informacji, nie służą też do nauki czytania, pisania czy liczenia. Myślanki służą do poznawania świata w alternatywny sposób, służą także do tworzenia własnej wersji rzeczywistości. Dziecko staje się twórcą a książka w żaden sposób nie krępuje jego wyobraźni. W Myślankach dzieci nie tylko dorysowują (jakiego kształtu muszlę może mieć ślimak?), wyklejają (swój wymarzony pokój), czy wydzierają (dziura w okładce książeczki staje się oknem) ale także zadają pytania (jakie pytanie zadać wielbłądowi?) oraz porównują (do jakiego zwierzęcia podobny jest fortepian?), jak również znajdują alternatywne zastosowania dla sprzętów domowych. Autorzy na każdej stronie proponują dziecku kolejne zadania rozwijające wyobraźnię i zdolności twórczego myślenia.

 

Jak już pisałem książeczka nie jest kolorowa – to zamierzony zabieg który powoduje, że dzieci podczas zabawy stają się twórcą. Dorysowywanie, kolorowanie, wydzieranie, naklejanie oraz zadawanie pytań zajmuje dziecku długie godziny. Myślanki to nie kolejna „pięknie wydana”, „mieniąca się kolorami” książka w twardej oprawie, którą maluch po 10 minutach odłoży (niekoniecznie) na półkę.

 mysl

Myślanki skupiają się na rozwoju twórczego myślenia u dzieci, czyli tego, co jest najbardziej zaniedbywane w polskim systemie edukacji tak bardzo zorientowanym na zapamiętywanie i odtwarzanie zapamiętanych informacji. 

 

Nasza ocena 6/6

 

Wersja recenzowana jest wersją w języku angielskim. Dzieci które opanowały ten język w stopniu podstawowym mogą przy pomocy nauczyciela czy rodzica swobodnie bawić się z Myślankami.  

 

 

 

 

kartyy.jpg

Karty obrazkowe. Angielski w zagadkach. Kreatywna nauka angielskiego. Wydawnictwo Edgard.

angielski poznań

 

Co zawiera zestaw:

Tekturowe pudełko

Karty obrazkowe z 112 zagadkami

GRATIS – poradnik dla rodziców i nauczycieli (nie jest on w pudełku, znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa).

 

Tekturowe pudełko:

W tym pudełku kupujemy karty. Może służyć do ich przenoszenia.

 

Karty obrazkowe z 112 zagadkami:

Co to są karty obrazkowe w zagadkach? Nie są to takie karty jak opisywałem w pierwszej recenzji (Karty obrazkowe 100 pierwszych słówek dla dzieci od 3 lat) – jest to zupełnie inny produkt. Karty połączone są plastikowym klipsem; dzięki temu żadna z nich się nie zgubi. Ich przeznaczenie jest jasne – służą do nauki angielskiego poprzez zabawę w zagadki (najlepiej aby zabawa odbywała się przy udziale rodzica, który najpierw czyta zagadkę po polsku a potem po angielsku). Karty te bardzo dobrze sprawdzają się także na zajęciach z dziećmi, mając kilka opakowań kart każde dziecko z pomocą nauczyciela może zajmować się rozwiązywaniem swojej zagadki. Na zajęciach z angielskiego Lektorzy Szkoły Językowej Poliglotek zauważyli, że dzieci oprócz rozwiązywania zagadek lubią także po prosu nazywać i komentować konkretne rysunki na przypadkowo wybranych kartach – z pomocą nauczyciela dzieci zaczynają to robić po angielsku.

Jak działają karty? Na awersie znajdują się dwie zagadki po angielsku natomiast na rewersie znajduje się te same zagadki wraz z odpowiedzią po polsku. Zagadki są bardzo różne, zaczynają się od bardzo łatwych aby wraz z rozwojem językowym dziecka przejść do trudniejszych. Myślę, że warto by było podać kilka przykładów zagadek aby jeszcze lepiej zobrazować o co chodzi:

 

Pytanie napisane po angielski brzmi:

Ile lat mają biedronki? Połącz liczby z obrazkami. (na rysunku narysowane są trzy biedronki, ilość ich kropek świadczy o ich wieku). Zadaniem dziecka jest policzenie kropek (oczywiście po angielsku) i zaznaczenie ile dana biedronka ma lat.

 

Kolejna przykładowa zagadka:

Czego potrzebujesz do pisania? Wybierz dwa obrazki.

Do wyboru mamy: grzebień, długopis, zeszyt oraz rękawiczki – wszystkie przedmioty ponazywane po angielsku. Dziecko musi wybrać oraz nazwać po angielsku długopis i zeszyt.

 

Tak jak pisałem powyżej zagadek jest 112, a pomysłowość autorów naprawdę zdaje się nie mieć granic. Każda zagadka to coś nowego a dziecko z czasem coraz lepiej zna podstawowe zwroty po angielsku.

 

GRATIS – poradnik dla rodziców i nauczycieli (nie jest on w pudełku, znajduje się na stronie internetowej wydawnictwa).

Poradnik dokładnie opisuje jak należy bawić się z dzieckiem. Myślę, że może on być bardzo przydatny dla rodziców którzy nigdy wcześniej nie uczyli dziecka języka na tej zasadzie. Poradnik dokładnie instruuje jak powinny wyglądać etapy zabawy aby dziecko po pierwsze dobrze się bawiło ,a po drugie wyniosło z tej zabawy jak najwięcej umiejętności językowych.

 

Podsumowanie:

Karty obrazkowe stworzone przez Edgard od samego początku wzbudziły duże zainteresowanie Lektorów Szkoły Poliglotek. Okazało się, że intuicja dobrze nam podpowiadała jest to znakomity produkt. Zagadki wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia przyjemność. Widać, że autorzy włożyli bardzo dużo pracy w stworzenie tego produktu. Praca ta przyniosła znakomite efekty!

 

Ocena 6/6

 

 

zzuple.jpg

Kolejna recenzja!

Zzuple Fun & Education. Professions – zawody. Dwustronne puzzle do nauki angielskiego. Wydawnictwo Zzuple

 nauka angielskiego poznań

Co zawiera zestaw:

 • Duże pudełko z twardej tektury:
 • 54 dwustronne puzzle z nazwami zawodów:
 • Instrukcja zabawy puzzlami:

Zanim zacznę szczegółowo opisywać Zzuple myślę, że warto napisać kilka słów wstępu. Trafiłem na Zzuple zupełnie przypadkiem, na początku nie wiedziałem za bardzo co o nich myśleć. Widziałem tylko ich opis w Internecie i kilka filmików na YouTube pokazujących jak można się nimi bawić. Postanowiłem zdobyć chociaż jedno opakowanie Zzupli aby zobaczyć jak sprawdzają się w praktyce.

 

Duże pudełko z twardej tektury:

Pudełko przydaje się do przenoszenia puzzli. Samo otwieranie pudełka może stać się dla dzieci ciekawym rytuałem.

 

54 dwustronne puzzle z nazwami zawodów:

Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się kilkadziesiąt kolorowych puzzli. Zrobione są z bardzo twardej tektury, która skutecznie opiera się (prawie) wszystkim próbom zniszczenia:) Możliwości zabawy jest kilka. Zaczynając od tak zwanej gry "memo" a kończąc na zwyczajnym dopasowywaniu puzzli do siebie – ta zabawa mimo, że prosta dla dzieci jest bardzo atrakcyjna, dzieci układając i dopasowując obrazek do słówka szybko się uczą (konieczne jest zachęcenie dziecka do przeczytania jakie puzzle już ułożyło). Moim zdaniem na puzzlach przydał by się prosty zapis fonetyczny – który pomógł by dziecku prawidłowo przeczytać nazwę, na szczęście na stronie Zzupli znajdują się pliki w formacie mp3, które pozwalają dzieciom jak i rodzicom dowiedzieć się jak przeczytać konkretny wyraz.

Wydaje się, że puzzle przeznaczone są dla dzieci od 6 lat – młodsze dzieci zazwyczaj jeszcze nie czytają zbyt dobrze co uniemożliwia im zabawę.

 

Instrukcja zabawy puzzlami:

Instrukcja zawiera 3 propozycje zabaw, które mają za zadanie pomóc dzieciom opanować wyrazy w języku angielskim. Propozycje opisane są w sposób jasny i zrozumiały, jednak moim zdaniem mogło by ich być trochę więcej, co ułatwiło by dziecku jeszcze efektywniejszą naukę.

 

Ogólna ocena 5/6 - ocena ta należy się za nowatorski pomysł.

angielskipiosenki.jpg

Zapraszamy Państwa do zapoznania się kolejną recenzję produktu, który polecamy!

 

Angielski dla dzieci. Piosenki. Do słuchania, śpiewania i wspólnej nauki. Wydawnictwo Edgard.

 

 angielski dla dzieci +_

Co zawiera zestaw:

 • Książka 
 • Płyta CD

Książka:

W książce znajduje się tekst angielski a także, co jest bardzo przydatne, zapis polski – dzięki czemu rodzic może z łatwością przetłumaczyć maluchowi o co właściwie chodzi w piosence, którą śpiewa. W książce znajdują się także zabawne i kolorowe ilustracje, które pozytywnie działają na wyobraźnię dziecka oraz odnoszą się do tekstu piosenki pozwalając dziecku lepiej go zrozumieć. Czymś co może, ale nie musi przydać się podczas słuchania piosenek jest zapis nutowy – na naszych zajęciach jeszcze z niego nie korzystaliśmy, zapis ten jest prawdopodobnie skierowany do dzieci, które chcą zagrać sobie daną piosenkę na pianinie, flecie lub skrzypcach.

 

Płyta CD:

Płyta CD jest najważniejszym elementem zestawu. Nagrano na niej 14 piosenek. Zdaniem dzieci najfajniejsze są piosenki "Itsy Bitsy Spider" oraz "London Bridge". Warto zwrócić uwagę do jakich odbiorców skierowana jest książka i płyta z piosenkami i czemu właściwie ma służyć. Naszym zdaniem płyta jest odpowiednia dla dzieci w wieku od 2 do nawet 12 lat. Nie służy ona jednak typowej nauce, naszym zdaniem piosenki służą temu aby dziecko osłuchało się z językiem obcym. Jesteśmy pewni, że puszczanie tych piosenek dziecku w domu wpłynie pozytywnie na ich percepcje języka w przyszłości. Warto jednak aby rodzic wytłumaczył dziecku o co w danej piosence chodzi oraz dodał do niej aranżacje ruchowe odnoszące się do tekstu. Myślę, że część piosenek mogła by być jeszcze prostsza dzięki czemu dzieciom łatwiej było by zapamiętywać konkretne odnoszące się do dziecięcej rzeczywistości zwroty.

 

Ogólna ocena to 5/6

angielski dla dzieci.jpg

Na naszych zajęciach korzystamy z wielu pomocy naukowych, wiemy jakie materiały się sprawdzają, a jakie nie są odpowiednie dla najmłodszych uczniów. Dlatego też postanowiliśmy dodać na naszą stronę nowy dział "nasze recenzje". Będziemy zamieszczać tutaj recenzje produktów, które uznajemy za udane i warte zakupu.

 

Angielski dla dzieci Karty obrazkowe 100 pierwszych słówek dla dzieci od 3 lat. Karty obrazkowe wydawnictwa EDGARD.

 angielski dla dzieci poznań karty

Co zawiera zestaw:

 • tekturowe opakowanie
 • dwa plastikowe woreczki na karty (zapinane na "automatyczne zamknięcie")
 • płytę CD
 • poradnik dla rodziców i nauczycieli (32 strony)
 • 104 kolorowe karty

 

Opakowanie:

Opakowanie jest dość małe i poręczne. Zrobione ze sztywnej tektury pozwala w łatwy sposób przenosić karty. Przydatne są plastikowe woreczki, w których można nosić mniejszą ilość kart bez narażenia ich na zniszczenie.

Płyta CD:

Zawiera nagrania kilkudziesięciu słówek wraz z polskimi tłumaczeniami, które pozwalają dziecku w sposób prawidłowy opanować wymowę. Jest to przydatne w wypadku kiedy rodzic nie wie jak wypowiada się dane słowo. Dodatkowo na płycie znajdują się dwie piosenki ABCD... oraz Baby Bumblebee – obie bardzo podobają się dzieciom, mają przyjazny i wesoły tekst oraz ciekawą aranżację. Szkoda, że nie ma ich więcej – płyta zgodnie z informacją producenta jest jednak gratis, więc pozostaje cieszyć się tym co mamy - inni producenci kart obrazkowych, z którymi się zetknąłem nie dodają jakichkolwiek materiałów dodatkowo.

Poradnik dla rodziców i nauczycieli:

W poradniku znajdują się pomysły na gry i zabawy. Jest ich ponad 30, są dobrze dopasowane do wieku dzieci i pomagają ciekawie zagospodarować czas spędzany wraz z maluchem. Oprócz tego w poradniku znajdują się wszystkie słówka użyte na kartach obrazkowych, wypisane wraz z polskim tłumaczeniem. Poradnik zawiera 32 strony, jednak tak naprawdę 19 stron zawiera treść dotyczącą kart dla najmłodszych, reszta dotyczy innych kart, które można dokupić osobno (dla dzieci od 6 lat). Przyznam szczerze, że kupując te karty obrazkowe nie spodziewałem się, że w zestawie będzie ten poradnik – zabawy, które są w nim opisane z powodzeniem starczą na co najmniej kilka tygodni zabaw językowych z maluchem.

104 kolorowe karty:

Najpierw należy wyjaśnić co to właściwie są karty obrazkowe. Otóż, na kartach zamieszczono kolorowe zabawne ilustracje i podpisy po angielsku (awers) i po polsku (rewers). Karty obrazkowe pozwalają na bezpośrednie skojarzenie angielskiego słowa z przedstawionym na obrazku przedmiotem. Ćwiczenia opisane w poradniku pozwalają dziecku na przyjemną i rozwijającą zabawę przy użyciu kart. Jak się prezentują? Wykonane są ze sztywnej śliskiej tektury – są trwałe i dość odporne na zniszczenie. Rysunki są przyjazne dziecku i w sposób jasny pokazują co dany wyraz oznacza. Karty podzielone są na kilka działów między innymi: jedzenie, zabawki, owoce warzywa oraz rodzina. Wszystkie działy odnoszą się do aspektów, które są bliskie dziecięcej rzeczywistości, tym samym wzbudzają zainteresowanie dziecka. Karty mogły by być trochę większe, dzięki temu łatwiej pracowało by się z grupą kilkorga dzieci.

Ogólna ocena to 5/6

Szkoła Językowa Poliglotek • E-mail: biuro@poliglotek.edu.pl • Mateusz Melosik - tel. +48 691 407 586 • Facebook