Nasze recenzje

Na naszych zajęciach korzystamy z wielu pomocy naukowych, wiemy jakie materiały się sprawdzają, a jakie nie są odpowiednie dla najmłodszych uczniów. Dlatego też postanowiliśmy dodać na naszą stronę nowy dział "nasze recenzje". Będziemy zamieszczać tutaj recenzje produktów, które uznajemy za udane i warte zakupu.

 

Angielski dla dzieci Karty obrazkowe 100 pierwszych słówek dla dzieci od 3 lat. Karty obrazkowe wydawnictwa EDGARD.

 angielski dla dzieci poznań karty

Co zawiera zestaw:

  • tekturowe opakowanie
  • dwa plastikowe woreczki na karty (zapinane na "automatyczne zamknięcie")
  • płytę CD
  • poradnik dla rodziców i nauczycieli (32 strony)
  • 104 kolorowe karty

 

Opakowanie:

Opakowanie jest dość małe i poręczne. Zrobione ze sztywnej tektury pozwala w łatwy sposób przenosić karty. Przydatne są plastikowe woreczki, w których można nosić mniejszą ilość kart bez narażenia ich na zniszczenie.

Płyta CD:

Zawiera nagrania kilkudziesięciu słówek wraz z polskimi tłumaczeniami, które pozwalają dziecku w sposób prawidłowy opanować wymowę. Jest to przydatne w wypadku kiedy rodzic nie wie jak wypowiada się dane słowo. Dodatkowo na płycie znajdują się dwie piosenki ABCD... oraz Baby Bumblebee – obie bardzo podobają się dzieciom, mają przyjazny i wesoły tekst oraz ciekawą aranżację. Szkoda, że nie ma ich więcej – płyta zgodnie z informacją producenta jest jednak gratis, więc pozostaje cieszyć się tym co mamy - inni producenci kart obrazkowych, z którymi się zetknąłem nie dodają jakichkolwiek materiałów dodatkowo.

Poradnik dla rodziców i nauczycieli:

W poradniku znajdują się pomysły na gry i zabawy. Jest ich ponad 30, są dobrze dopasowane do wieku dzieci i pomagają ciekawie zagospodarować czas spędzany wraz z maluchem. Oprócz tego w poradniku znajdują się wszystkie słówka użyte na kartach obrazkowych, wypisane wraz z polskim tłumaczeniem. Poradnik zawiera 32 strony, jednak tak naprawdę 19 stron zawiera treść dotyczącą kart dla najmłodszych, reszta dotyczy innych kart, które można dokupić osobno (dla dzieci od 6 lat). Przyznam szczerze, że kupując te karty obrazkowe nie spodziewałem się, że w zestawie będzie ten poradnik – zabawy, które są w nim opisane z powodzeniem starczą na co najmniej kilka tygodni zabaw językowych z maluchem.

104 kolorowe karty:

Najpierw należy wyjaśnić co to właściwie są karty obrazkowe. Otóż, na kartach zamieszczono kolorowe zabawne ilustracje i podpisy po angielsku (awers) i po polsku (rewers). Karty obrazkowe pozwalają na bezpośrednie skojarzenie angielskiego słowa z przedstawionym na obrazku przedmiotem. Ćwiczenia opisane w poradniku pozwalają dziecku na przyjemną i rozwijającą zabawę przy użyciu kart. Jak się prezentują? Wykonane są ze sztywnej śliskiej tektury – są trwałe i dość odporne na zniszczenie. Rysunki są przyjazne dziecku i w sposób jasny pokazują co dany wyraz oznacza. Karty podzielone są na kilka działów między innymi: jedzenie, zabawki, owoce warzywa oraz rodzina. Wszystkie działy odnoszą się do aspektów, które są bliskie dziecięcej rzeczywistości, tym samym wzbudzają zainteresowanie dziecka. Karty mogły by być trochę większe, dzięki temu łatwiej pracowało by się z grupą kilkorga dzieci.

Ogólna ocena to 5/6

Szkoła Językowa Poliglotek • E-mail: biuro@poliglotek.edu.pl • Mateusz Melosik - tel. +48 691 407 586 • Facebook