Osoby

Eliza

ElizaZawodowo: Pedagog, nauczyciel języków romańskich, główny metodyk w Szkole Poliglotek. Ukończyłam kierunek Pedagogika na Wydziale Studiów Edukacyjnych na Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ponadto jestem stypendystką międzynarodowego programu Unii Europejskiej Erasmus. Przez rok studiowałam na Universidade Da Coruña  w Hiszpanii. Po powrocie narodził się pomysł stworzenia oraz zrealizowania zajęć z języka dla dzieci w wieku przedszkolnym.  Poliglotek jest owocem mojej pasji do pracy z dziećmi oraz pasji do nauki języków. Już od ponad roku prowadzę oraz projektuję zajęcia językowe dla dzieci, które spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno ze strony dzieci jak i rodziców. Jestem osobą, która nieustannie się rozwija i dąży do polepszenia swoich kwalifikacji oraz kompetencji metodycznych i językowych. Moim podopiecznym chcę zapewnić dużo miłej, kreatywnej i bez stresowej zabawy z językiem obcym.

Prywatnie: Rozwijam swoją pasję językową, uwielbiam grać na skrzypcach. Czasem mi się wydaje, że sama jestem jak dziecko: zdarza się, że śmieję się z sytuacji, w których nikt się nie śmieje ;) skupiam uwagę na rzeczach, które pozornie wydają się mało ważne. Dzięki temu znajduję wspólny język  z dziećmi. Mam niestandardowe spojrzenie na świat i myślę, że maluchy lubią te cechę.

Mateusz

Mateusz20 lat temu zacząłem poznawać angielski. W wieku 5 lat wraz z rodzicami, pracownikami uniwersytetu, mieszkałem przez rok w Stanach Zjednoczonych gdzie chodziłem do anglojęzycznego przedszkola. Dzięki pobytowi w USA udało mi się opanować język z taki sposób, że mój akcent jest bardzo podobny do tego jakim mają rodowici mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W wieku 15 lat mieszkałem przez rok w Niemczech, gdzie chodziłem tym razem do niemieckiej szkoły. Natomiast w toku studiów pedagogicznych wraz z Elizą pojechaliśmy na stypendium Erasmus do hiszpańskiego miasta La Coruna, gdzie nauczyliśmy się hiszpańskiego, a także poznaliśmy specyfikę tamtejszego systemu edukacji. Po studiach rozpocząłem pracę jako wykładowca na Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie, gdzie uczę przedmiotów związnaych z szeroko pojętą edukacją (historia wychowania, wstęp do pedagogiki, socjologia wychowania, socjologia mikrośrodowisk wychowawczych, metodyka). W Poliglotku zajmuję się wszystkimi sprawami formalnymi, a także uczę maluchy angielskiego i układam programy nauczania.

Szkoła Językowa Poliglotek • E-mail: biuro@poliglotek.edu.pl • Mateusz Melosik - tel. +48 691 407 586 • Facebook