Recenzja Zzupli

Kolejna recenzja!

Zzuple Fun & Education. Professions – zawody. Dwustronne puzzle do nauki angielskiego. Wydawnictwo Zzuple

 nauka angielskiego poznań

Co zawiera zestaw:

  • Duże pudełko z twardej tektury:
  • 54 dwustronne puzzle z nazwami zawodów:
  • Instrukcja zabawy puzzlami:

Zanim zacznę szczegółowo opisywać Zzuple myślę, że warto napisać kilka słów wstępu. Trafiłem na Zzuple zupełnie przypadkiem, na początku nie wiedziałem za bardzo co o nich myśleć. Widziałem tylko ich opis w Internecie i kilka filmików na YouTube pokazujących jak można się nimi bawić. Postanowiłem zdobyć chociaż jedno opakowanie Zzupli aby zobaczyć jak sprawdzają się w praktyce.

 

Duże pudełko z twardej tektury:

Pudełko przydaje się do przenoszenia puzzli. Samo otwieranie pudełka może stać się dla dzieci ciekawym rytuałem.

 

54 dwustronne puzzle z nazwami zawodów:

Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się kilkadziesiąt kolorowych puzzli. Zrobione są z bardzo twardej tektury, która skutecznie opiera się (prawie) wszystkim próbom zniszczenia:) Możliwości zabawy jest kilka. Zaczynając od tak zwanej gry "memo" a kończąc na zwyczajnym dopasowywaniu puzzli do siebie – ta zabawa mimo, że prosta dla dzieci jest bardzo atrakcyjna, dzieci układając i dopasowując obrazek do słówka szybko się uczą (konieczne jest zachęcenie dziecka do przeczytania jakie puzzle już ułożyło). Moim zdaniem na puzzlach przydał by się prosty zapis fonetyczny – który pomógł by dziecku prawidłowo przeczytać nazwę, na szczęście na stronie Zzupli znajdują się pliki w formacie mp3, które pozwalają dzieciom jak i rodzicom dowiedzieć się jak przeczytać konkretny wyraz.

Wydaje się, że puzzle przeznaczone są dla dzieci od 6 lat – młodsze dzieci zazwyczaj jeszcze nie czytają zbyt dobrze co uniemożliwia im zabawę.

 

Instrukcja zabawy puzzlami:

Instrukcja zawiera 3 propozycje zabaw, które mają za zadanie pomóc dzieciom opanować wyrazy w języku angielskim. Propozycje opisane są w sposób jasny i zrozumiały, jednak moim zdaniem mogło by ich być trochę więcej, co ułatwiło by dziecku jeszcze efektywniejszą naukę.

 

Ogólna ocena 5/6 - ocena ta należy się za nowatorski pomysł.

Szkoła Językowa Poliglotek • E-mail: biuro@poliglotek.edu.pl • Mateusz Melosik - tel. +48 691 407 586 • Facebook